Oświetlenie Ziemi w różnych porach roku

Oświetlenie Ziemi, a pory roku

Ilość światła słonecznego, które pada na Ziemię, zależy od tego, gdzie się znajdujesz w stosunku do Twojej lokalizacji na Ziemi i jak wysoko się znajdujesz. Ogólnie rzecz biorąc, w miesiącach letnich do danego obszaru dociera więcej światła niż w miesiącach zimowych ze względu na większą pokrywę chmur zimą i więcej światła słonecznego odbijanego od pokrywy śnieżnej niż chmury latem.

Istnieje kilka sposobów na zmierzenie ilości światła na dany obszar w danym dniu, ale najczęściej używa się „godzin dziennych”. Godziny dzienne mogą się różnić w zależności od lokalizacji, ale ogólnie odnoszą się do tego, ile miejsca zajmuje dana powierzchnia.

Oświetlenie Ziemi, a pory roku

Ziemia doświadcza sezonowych zmian światła słonecznego. Zmiany te są spowodowane nachyleniem osi Ziemi i orbitą Ziemi wokół Słońca. Te dwa czynniki mają wpływ na ilość promieniowania słonecznego docierającego do Ziemi. Ilość promieniowania słonecznego może zmienić się od kilkuset watów na metr kwadratowy do ponad 10 000 watów na metr kwadratowy w ciągu kilku godzin.

Sezonowe zmiany na Ziemi są spowodowane promieniowaniem słonecznym. Ilość promieniowania słonecznego otrzymywanego na Ziemi jest różna dla każdej pory roku i może być wykorzystywana do przewidywania zmian pór roku.

Dane predykcyjne, jako forma nauki o danych, są potężnym narzędziem, które może nam pomóc w przewidywaniu przyszłości. Może służyć do przewidywania przyszłych pór roku i tego, jak się zmienią.

Oświetlenie Ziemi w różnych porach roku możesz zobaczyć na poniższych fotografiach:

Oświetlenie Ziemi w różnych porach roku
Oświetlenie Ziemi w różnych porach roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę