Czy perfumy są ekologiczne? Wyjaśniamy

czy perfumy są ekologiczne

Moda na używanie produktów naturalnego pochodzenia dotknęła już niemal każdej branży. Nie inaczej jest z perfumami – miłośnicy zapachów oczekują ekologicznych propozycji, które są delikatne dla skóry i nie szkodzą środowisku. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o naturalnych perfumach!

Jeżeli szukasz świetnych propozycji zapachów, koniecznie sprawdź te rankingi perfum – Znajdziesz tam zestawienia kosmetyków zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Ekologiczne perfumy kiedyś i dziś

Pierwotnie perfumy były całkowicie naturalnym produktem. Pierwsi perfumiarze praktycznie nie mieli dostępu do wielu syntetycznych związków zapachowych. Zmieniło się to dopiero w czasach rewolucji przemysłowej, która dotknęła także perfumerię. Masowa produkcja doprowadziła do zastąpienia niektórych naturalnych składników sztucznymi zamiennikami.

Perfumy na początku były wytwarzane z destylowanych olejków eterycznych, ale zostały one stopniowo zastąpione syntetycznym składnikiem – alkoholem. Czemu? Powód jest prosty: ekologiczne surowce mogą być nawet dziesięć razy droższe niż syntetyczne, a niektóre nuty zapachowe powstają wyłącznie z nienaturalnych składników.

Jednak współczesne domy zapachowe dokładają wszelkich starań, by wrócić do korzeni. Starannie dobierając najlepsze składniki pochodzenia naturalnego, udaje im się stworzyć ekologiczne i niesamowicie uzależniające zapachy.

ekologiczne perfumy

Czy ekologiczne perfumy są naturalne?

Ekologiczne zapachy powstają niemal wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Czasami zawierają bardzo małą, całkowicie bezpieczną domieszkę syntetycznych surowców. Dzieje się tak, gdy nuta zapachowa nie występuje naturalnie lub gdy „oryginalny” składnik jest zbyt uczulający.

Za przykład mogą posłużyć tu perfumy o zapachu morskiej bryzy. Po prostu nie mają one naturalnego odpowiednika, z którego dałoby się przyrządzić jakikolwiek preparat. W takim przypadku naturalne perfumy wykorzystują syntetyczny składnik zamiast naturalnego, aby zapewnić wysokiej jakości zapach.

Co więcej, pewne syntetyczne dodatki są niezbędne do tego, by zapach był trwalszy.

Biorąc pod uwagę dbałość o środowisko ekologiczne perfumy często sprzedawane są w opakowaniach z surowców biodegradowalnych. Są to m.in. butelki wykonane w 100% ze szkła nadającego się do recyklingu.

Chcesz cieszyć się niesamowitym, bezpiecznym dla skóry zapachem i jednocześnie dołożyć cegiełkę do ochrony środowiska? Postaw na naturalne, ekologiczne perfumy!

Czy perfumy są ekologiczne? Wyjaśniamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę